top of page

12 mei – Dag van de Verpleging 🌸

maandag 26 mei 2025

Een ode aan iedereen die zich inzet voor de zorg

 

Op 12 mei, de geboortedag van Florence Nightingale – grondlegger van de moderne verpleegkunde – staan we wereldwijd stil bij het onmisbare werk van verpleegkundigen en verzorgenden. Mensen die dag in, dag uit zorgen, begeleiden, ondersteunen en daarmee écht een verschil maken in het leven van anderen.

 

Als Consortium Beroepsonderwijs geloven wij dat goede zorg begint bij goed onderwijs. Daarom ontwikkelen wij – samen met onderwijsprofessionals – leermiddelen en examens die toekomstig zorgpersoneel helpen groeien in hun vak. Leermiddelen van, voor en door het beroepsonderwijs, met oog voor de docent, leerling en student.

 

Netwerkbijeenkomsten in het teken van verbinding én verdieping

Tijdens onze netwerkbijeenkomsten Gezamenlijke basis VZ-VP op 12 en 19 mei stonden we niet alleen stil bij de Dag van de Verpleging – symbolisch deelden we lantaarnlampen uit als verwijzing naar Florence Nightingale, “the lady with the lamp” – maar gingen we ook inhoudelijk de diepte in.

 

De bijeenkomsten stonden in het teken van kennisdeling rondom de gezamenlijke basisopleiding voor Verzorgende-IG en Mbo-Verpleegkundige. We spraken over de kansen en uitdagingen bij het samenvoegen van deze twee opleidingen, gebaseerd op de kwalificatiedossiers 2020. Thema’s zoals curriculumopbouw, integratie van praktijk en theorie, examinering en het borgen van beroepsgerichtheid kwamen uitgebreid aan bod. Opleiders deelden hun ervaringen, aanpak en visie, en gingen met elkaar in gesprek over hoe zij de samenwerking in hun regio vormgeven.

 

Door dit soort ontmoetingen stimuleren we samenwerking tussen scholen en dragen we bij aan sterk, toekomstgericht zorgonderwijs.

 

Aan alle zorgverleners van nu én van de toekomst: bedankt. Jullie zijn van onschatbare waarde.

12 mei – Dag van de Verpleging 🌸

Bekijk ook

dinsdag 10 juni 2025

Terugblik online sessie ‘Beroepsopdrachten in de praktijk’ – materialen beschikbaar

maandag 9 juni 2025

Scholen aan het woord: Renee Lugers Alfa-college Middenkaderfunctionaris Bouw & Infra

dinsdag 27 mei 2025

Goed van start met het lesmateriaal van het Consortium Beroepsonderwijs

maandag 26 mei 2025

12 mei – Dag van de Verpleging 🌸

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Consortium Beroepsonderwijs_p.png
bottom of page