top of page

Nieuwe service Technicus Engineering: gerichte professionalisering voor onderwijsteams

maandag 5 januari 2026

Vanaf 2026 biedt het team Technicus Engineering een nieuwe service voor scholen die deze opleiding verzorgen. Onderwijsteams kunnen zich aanmelden voor een compacte professionaliseringssessie van anderhalf uur, gericht op verdieping in een inhoudelijk thema dat aansluit bij vragen uit de praktijk. Deze sessies zijn kosteloos voor aangesloten scholen en worden in overleg op de school of bij ons op kantoor gehouden.

 

Deze sessies zijn bedoeld voor docententeams die gericht willen werken aan de kwaliteit en samenhang van hun onderwijs, zonder dat daar een volledige studiedag voor nodig is. De nadruk ligt op praktische toepasbaarheid en directe verbinding met de dagelijkse onderwijspraktijk.

 

Wat houdt de service in?

In een korte en interactieve bijeenkomst werken scholen samen met relatiemanager Klaas Terpstra of teamleider Leonard Hilbers aan een gekozen thema. De sessie biedt overzicht, verdieping en concrete handvatten, met als doel het versterken van het onderwijsteam en het ondersteunen van gezamenlijke keuzes binnen de opleiding.

 

De sessies zijn geschikt voor verschillende momenten, zoals een teamoverleg, een startbijeenkomst aan het begin van het schooljaar of als gerichte impuls binnen lopende professionaliseringsactiviteiten.

 

Wat kunnen teams verwachten?

Tijdens de sessie komen de volgende onderdelen aan bod:

  • praktijkvoorbeelden die aansluiten bij de context van Technicus Engineering
  • concrete tips die direct toepasbaar zijn in het onderwijs
  • een interactieve werkvorm waarbij het hele team wordt betrokken
  • ruimte voor vragen en reflectie op de eigen opleiding en werkwijze

 

Beschikbare thema’s

Onderwijsteams kunnen kiezen uit verschillende thema’s of zelf een thema aandragen, waaronder:

 

Ontwerpprincipes en gebruik van het leermateriaal
Inzicht in hoe doordachte didactiek bijdraagt aan samenhangend, flexibel en kwalitatief sterk onderwijs en hoe het leermateriaal hierbij effectief kan worden ingezet.

 

Effectief leermateriaal
Inzichten uit onderzoek van De Greef en Langeveld naar kwaliteitsstandaarden voor lesmateriaal en hoe deze te vertalen naar de onderwijspraktijk.

 

Reflectie en coachingsvragen
Praktische handvatten voor het begeleiden van studenten bij het ontwikkelen van eigenaarschap, inzicht in het eigen leerproces en beroepsbewustzijn.

 

Roadmap flexibel onderwijs
Van visie naar uitvoering. Stap voor stap werken aan flexibel en toekomstgericht onderwijs binnen Technicus Engineering.

 

Meer weten of aanmelden?

Scholen die interesse hebben in deze service of samen willen verkennen welk thema het beste aansluit bij hun team, kunnen contact opnemen met het Technicus Engineering team.

 

Klaas Terpstra
kterpstra@consortiumbo.nl
06 33994360

 

Leonard Hilbers
lhilbers@consortiumbo.nl
06 46201553

Bekijk ook

dinsdag 10 februari 2026

Praktijkopleider in Digibib? Zo krijg je weer toegang tot wat je nodig hebt

dinsdag 13 januari 2026

Interessepeiling voor de Examendialoog op 31 maart 2026

dinsdag 6 januari 2026

Digibib 3.0 fase 1: een vernieuwde basis voor Digitaal beoordelen

maandag 5 januari 2026

Nieuwe service Technicus Engineering: gerichte professionalisering voor onderwijsteams

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Nieuwe service Technicus Engineering: gerichte professionalisering voor onderwijsteams
Consortium Beroepsonderwijs_p.png
bottom of page